22/11/2017

Partnerstvo sa MOSTRATEC međunarodnim sajmom nauke i tehnologije u Brazilu

BOSEPO olimpijada projekata prihvaćena je kao partner na 33. MOSTRATEC međunarodnom sajmu nauke i tehnologije zu Brazilu 2018. godine.

BOSEPO 2018. olimpijada projekata se bliži

Dragi naučnici! BOSEPO 2018. kuca na vrata. Da, znamo, to je najpopularniji događaj među našim školama.

Postali smo “Cambridge International Examinations” centar

Naše škole Međunarodna osnovna škola i Međunarodna srednja škola su “Cambridge International Examinations” centar i učenici imaju priliku da ostvare Cambridge diplome.
17/10/2017

Naše učenice osvojile dvije zlatne medalje na takmičenju INESPO u Holandiji

Učenica Međunarodne srednje škole u Tuzli, Sabina Tinjić, protekle sedmice je učestvovala na ovogodišnjem INESPO takmičenju u Holandiji.
17/10/2017

Kamp za nadarene matematičare i fizičare: Uče prema finskom sistemu, vježbaju i zabavljaju se

U Međunarodnoj srednjoj školi u Sarajevu održan je kamp za mlade matematičare i fizičare koji organizuju Društvo fizičara FBiH, Društvo matematičara, Global Education te Univerzitet Burch.